CBAM for Exporters

CBAM jest raportowym i finansowym obowiązkiem europejskiego importera. Do przygotowania kwartalnych raportów konieczna jest wiedza na temat procesów technologicznych eksportera. Wielu importerom wydaje się, że są w stanie przygotować formularze raportu „zza biurka”, ale szybko orientują się, że bez zaudytowanej informacji od eksportera nie są w stanie sprostać obowiązkowi raportowemu. Grozi to albo niewypełnieniem raportu w terminie, albo podaniem błędnych lub zawyżonych danych opartych na kalkulacji wartości średniej. W pierwszym wypadku grozi to karami, w drugim – zawyżonym poziomem CBAM w perspektywie opłat za emisję importowanych produktów. Grozi to w wielu przypadkach utratą klientów eksportera, jeśli ten nie wesprze swoimi rzetelnymi danymi raportowania swoich klientów. Dlatego nasza firma przedstawia ofertę kompleksowego zbadania, uwiarygodnienia i zaudytowania danych eksportera do użytku w raportach importerów. W ten sposób eksporterzy unikną niebezpieczeństwa zmniejszenia ilości ich klientów z przyczyn formalnych.

Spółka JMK Services sp. z o.o. specjalizuje się również wyliczaniem śladu węglowego do obliczeń emisji gazów cieplarnianych w reżimie ETS oraz r weryfikacją i audytem raportów związanych z CBAM. Międzynarodowe doświadczenie pracowników spółki pozwala w tym względzie uwzględniać specyfiki raportowania śladu węglowego różnych krajów eksportujących do Unii Europejskiej, co wpływa na szybkie, tanie i rzetelne raportowanie i monitorowanie śladu węglowego według unijnych regulacji.

W sprawie kompleksowego audytu procesów objętych raportowaniem CBAM prosimy o kontakt:

Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się, jak możemy pomóc Twojej firmie dostosować się do nowych regulacji i zyskać przewagę konkurencyjną na rynku europejskim.